DRAŽBA

LEGO Fiat Ducato ParaCENTRUM Fenix(vyvolávací cena 3 000 Kč)

LEGO Fiat Ducato ParaCENTRUM Fenix
(vyvolávací cena 3 000 Kč)

Jan Vočka

Autor se věnuje stavění modelů z LEGA od roku 2012. Tento koníček se stal nejen jeho vášní, ale I terapií na jemnou motoriku. Zaměřuje se převážně na modely aut a železnic v kategorii LEGO City. Jan je mimo jiné také klientem a aktivním členem ParaCENTRA Fenix, které se rozhodl svým modelem podpořit.

O díle

Předlohou pro tento model je skutečné bezbariérové auto, kterým ParaCENTRUM Fenix přepravuje své klienty. Díky podpoře Janových kolegů ze sdružení kostky.org (dospělých nadšenců LEGO) získáte tento model jako skutečnou stavebnici s návodem a krabičkou. Jmenovitě proto patří velký dík Milanu Vančurovi, Martinu Sýkorovi a Radovanovi Pekárkovi. Výtěžek z dražby modelu poputuje na podporu bezbariérové přepravy ParaCENTRA Fenix.


Třetí živel(vyvolávací cena 2 600 Kč)

Třetí živel
(vyvolávací cena 2 600 Kč)

Marta Pantůčková

Autorka se věnuje výrobě cínovaných šperků od roku 2009. Miluje spojení chladného kovu s přírodními materiály, zejména s kameny, které ve své tvorbě využívá nejčastěji. Marta je mimo jiné také klientkou a aktivní členkou ParaCENTRA Fenix, které se rozhodla svou prací podpořit.

O díle

Souprava autorských cínovaných šperků Třetí živel kombinuje bezolovnatý cín se 4% podílem stříbra. Kámen použitý v této sadě se nazývá Labradorit. Jedná se o vysoce mystický a ochranný kámen. Zvyšuje duchovní úroveň mysli a její spojení s kosmickými energiemi. V sadě jsou použity pečlivě vybrané kousky, které mají efekt labradorescence po celém kameni.


Bdělost(vyvolávací cena: 7 000 Kč)

Bdělost
(vyvolávací cena: 7 000 Kč)

Karolína Rossí

Patří k mladší generaci umělců. Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru prof. Karla Součka. V roce 2008 byla stážistkou v Ecole superieure des beaux Arts v Aix en Provence ve Francii. Aktuálně vystavuje v řadě českých i evropských galerií.

O díle

Chůze v krajině, rytmus, trans. Tématem umělkyně je pohyb. Díky chůzi se autorka dostává do pravidelného rytmu, přijímá podněty, vytváří stopy v paměti a následně maluje v ateliéru.


Sisyfos(vyvolávací cena 9 000 Kč)

Sisyfos
(vyvolávací cena 9 000 Kč)

Jaromír Gargulák

Osobitý tvůrce střední generace, snaží se prosazovat silou myšlenek a estetickou noblesností. Je zastoupen v galeriích v ČR i v zahraničí a dále v mnoha soukromých sbírkách. V roce 2001 byl vyznamenán cenou Masarykovy akademie umění v Praze. Autor zhotovuje vždy pouze jediný originální odlitek. Používaný materiál je převážně žlutý nebo červený bronz.

O díle

Soška je inspirována řeckou mytologií, konkrétně příběhem krále Sisyfa, který se nebál bohů ani smrti. Dostihl ho krutý trest. Soudci mrtvých Sisyfovi přikázali, aby tlačil obrovský kámen na kopec a na druhé straně ho skutálel dolů. To však bylo zcela nemožné, kámen totiž pokaždé těsně před vrcholem vyklouzne a valí se zpátky dolů. Sisyfos musí neustále začínat znovu. Je navěky k smrti unaven a zmarněn bezvýchodností situace.


4pokojový Negroni stařák(vyvolávací cena 1 300 Kč)

4pokojový Negroni stařák
(vyvolávací cena 1 300 Kč)

4pokoje

Výjimečný brněnský bar 4pokoje, jak název napovídá, v sobě spojuje čtyři různé typy zařízení – kavárnu, bistro, bar a noční podnik.

O lahvi

Klasický italský aperitiv Negroni v 4pokojovém stylu. Jedná se o kombinaci ginu, campari a červeného vermutu s infuzí kardamomem a kakaovými nibsy. To vše speciálně zraje na dubových pilinách. Aby 4pokojový Negroni stařák chutnal, jak má, je třeba dát mu čas alespoň devíti měsíců. Poté jej otevřete, nalijte na kostky ledu a ozdobte plátkem pomeranče.


Květ(vyvolávací cena 10 000 Kč)

Květ
(vyvolávací cena 10 000 Kč)

Dušan Váňa

Autor vystudoval Fakultu výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně v ateliéru sochařství u doc. ak. soch. Michala Gabriela. V témže ateliéru se v rámci doktorského studijního programu od roku 2014 věnuje tématu DIY technologií v digitálním sochařství. Pokud bychom chtěli formulovat určitou jednotící linii jeho tvorby, mohli bychom uvést umělcovu zálibu pro konstruování, utváření a spojování nejrůznějších materiálů v kombinaci s nejnovějšími digitálními technologiemi, elektronikou a 3D tiskem, umožňujícím nové metody umělecké tvorby.

O díle

Pohyblivé sochařské dílo s názvem Květ bylo vytvořeno jako transformace mechanické struktury do podoby živoucího organismu. Inspirací jsou rostliny a živočichové ze dna moří a oceánů. Květ vznikl jako první kus ze zamýšlené nové série kinetických objektů.


V rákosí(vyvolávací cena 12 000 Kč)

V rákosí
(vyvolávací cena 12 000 Kč)

Adéla Marie Jirků

Studovala v ateliéru ilustrace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, poté na Akademii výtvarných umění, kde také diplomovala. Kromě ilustrace a malby se momentálně nejvíce věnuje přípravě autorské knihy Mařka.

O díle

Při malbě ji zajímá hlavně harmonie krajiny a možnosti přenosu pocitů a nálad do barev a struktur, ze kterých komponuje své snové vize. To beze zbytku platí také o obraze V rákosí.


Diskuze(vyvolávací cena 1 800 Kč)

Diskuze
(vyvolávací cena 1 800 Kč)

Irena Armutidisová

Absolventka ateliéru figurálního sochařství Akademie výtvarných umění v Praze. Ve své tvorbě navazuje na tradici klasického figurálního sochařství, která se snoubí s jejím osobitým přístupem. Často pracuje s reálnými věcmi, nechává se inspirovat příběhy, časem a zaběhnutými stereotypy.

O díle

Reliéf pochází ze série komorních reliéfů a plastik s tématikou převážně z ptačí říše. Reliéfy více či méně reflektují mezilidské vztahy, nešvary a situace. Kombinace materiálů a užitých předmětů odkazují jednak fascinaci bazary, kabinety kuriozit a k mírné pop-artové inspiraci.


S potěšením(vyvolávací cena 19 000 Kč)

S potěšením
(vyvolávací cena 19 000 Kč)

Libor Jaroš

Vyučil se malířem a poté vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně. Pořádá samostatné výstavy a účastní se výstav kolektivních. Autorova tvorba je zastoupena v mnoha soukromých i státních sbírkách včetně Národní galerie v Praze, Moravské galerie v Brně a Vídeňské Albertiny.

O díle

Obraz S Potěšením patří k širšímu souboru prací, upomínající na labyrinty či půdorysy starých měst. Téma pro autora nehledané, ale od dětství hluboko zažité. Struktury linek, přiléhajících k sobě podle nahodilého kódu, evokují zároveň hudební rytmy a barevné tóny umocňují náladu obrazu.


Dres z rozlučky Za Lužánkami(vyvolávací cena 20 000 Kč)

Dres z rozlučky Za Lužánkami
(vyvolávací cena 20 000 Kč)

Petr Švancara

Bývalý profesionální český fotbalový útočník. Velkou část kariéry strávil ve Zbrojovce Brno. V české nejvyšší soutěži odehrál 309 zápasů, v nichž vstřelil 59 branek. V kabině i mimo ni byl znám jako bavič okolí.

O dresu

Fotbalový dres je památkou na Švancarovu legendární rozlučku s kariérou na stadionu Za Lužánkami. Tehdy starý stadion doslova povstal z mrtvých, když se na něm v jednu chvíli ocitlo 35 000 fanoušků. Dres má pro bývalého fotbalistu obrovskou hodnotu a vyvolává v něm silné vzpomínky.