Poradenství

Partner v boji s byrokracií, úřady a financemi.

Odborné sociální poradenství pomáhá lidem po úrazu míchy nalézt vhodné řešení a informace potřebné ke zvládnutí nové životní situace. Podpoříme vás při návratu do života, při uplatňování osobních práv a oprávněných zájmů, při jednání s úřady i dalšími institucemi.

Sociální poradenství

Sociální poradenství

Zajímá vás, na co všechno máte nárok? Jsou pro vás formuláře španělská vesnice? Nechte se vést za ruku při vyplnění žádostí o příspěvek na péči, sepsáním odvolání, vytvořením žádosti pro nadace či se zajištěním následné péče.
Právo

Právo

Dostali jste se v rámci životní situace spojené s životem na vozíku do kolize s právním řádem? Nevíte si s tím sami rady? S naším poradcem srážku s právem zvládnete. Bojujeme za vaše práva. Nebojíme se prosazovat změny legislativy, pokud problém obecně ohrožuje práva kterékoliv osoby s postižením.
Bezbariérovost

Bezbariérovost

Bezbariérovost je alfou a omegou vozíčkáře. Přizpůsobte starý byt novému životu a vytvořte domov, kde vám bude dobře a bezpečně. Zvyšte vlastní soběstačnost úpravou prostředí, ve kterém se nejčastěji pohybujete. Vyřešte schody, nevhodnou toaletu, špatnou výšku kuchyňské linky či malou koupelnu.
Psycholog

Psycholog

Nečekaná fyzická změna s sebou nese velkou psychologickou zátěž. Podáme vám pomocnou ruku při vyrovnávání se s novou životní situací. Vám, lidem se zdravotním postižením, i vašim nejbližším. Překonejte s námi strach, negativní emoční postoj, vztek i bezmoc.
Zpátky do práce

Zpátky do práce

Připravte se na návrat do práce. Od výběru možností vhodného pracovního úvazku a typu práce přes vyhledávání pracovních příležitostí až po trénink pracovního pohovoru. Připravte se na praktické pracovní potíže, možnosti i omezení.
Výživové poradenství

Výživové poradenství

Toužíte po změně, která vám přinese radost, zlepší zdravotní stav, zvýší vaše sebevědomí a přinese celkovou spokojenost? Chcete zdravě jíst, vypadat a cítit se lépe? Jste odhodlaní a motivovaní svých snů dosáhnout?