Poradenství

Partner v boji s byrokracií, úřady a financemi.

Odborné sociální poradenství pomáhá lidem po úrazu míchy nalézt vhodné řešení a informace potřebné ke zvládnutí nové životní situace. Podpoříme vás při návratu do života, při uplatňování osobních práv a oprávněných zájmů, při jednání s úřady i dalšími institucemi.

ON-LINE PORADNA

Sociální poradenství

Sociální poradenství

Zajímá vás, na co všechno máte nárok? Jsou pro vás formuláře španělská vesnice? Nechte se vést za ruku při vyplnění žádostí o příspěvek na péči, sepsání odvolání, vytvoření žádosti pro nadace či se zajištěním následné péče.
Právo

Právo

Dostali jste se v rámci životní situace spojené s životem na vozíku do kolize s právním řádem? Nevíte si s tím sami rady? S naším poradcem srážku s právem zvládnete. Bojujeme za vaše práva. Nebojíme se prosazovat změny legislativy, pokud problém obecně ohrožuje práva kterékoliv osoby s postižením.
Bezbariérovost

Bezbariérovost

Bezbariérovost je alfou a omegou vozíčkáře. Přizpůsobte starý byt novému životu a vytvořte domov, kde vám bude dobře a bezpečně. Zvyšte vlastní soběstačnost úpravou prostředí, ve kterém se nejčastěji pohybujete. Vyřešte schody, nevhodnou toaletu, špatnou výšku kuchyňské linky či malou koupelnu.
Psycholog

Psycholog

Nečekaná fyzická změna s sebou nese velkou psychologickou zátěž. Podáme vám pomocnou ruku při vyrovnávání se s novou životní situací. Vám, lidem se zdravotním postižením, i vašim nejbližším. Překonejte s námi strach, negativní emoční postoj, vztek i bezmoc.
Zpátky do práce

Zpátky do práce

Připravte se na návrat do práce. Od výběru možností vhodného pracovního úvazku a typu práce přes vyhledávání pracovních příležitostí až po trénink pracovního pohovoru. Připravte se na praktické pracovní potíže, možnosti i omezení.
Výživové poradenství

Výživové poradenství

Toužíte po změně, která vám přinese radost, zlepší zdravotní stav, zvýší vaše sebevědomí a přinese celkovou spokojenost? Chcete zdravě jíst, vypadat a cítit se lépe? Jste odhodlaní a motivovaní svých snů dosáhnout?
Instruktor soběstačnosti

Instruktor soběstačnosti

Chcete zvládat co nejvíce věcí sami? Nechcete být neustále odkázáni na pomoc druhých? Pokud jste si na tyto otázky odpověděli ano, je právě pro vás určena ergoterapie s instruktorem soběstačnosti.