16. ročník turnaje vozíčkářů v Petanque

Od roku 2001 pořádá SK Moravia tradičně začátkem července turnaj vozíčkářů v petanque. Letošní ročník se konal již potřetí v Lanžhotě, v areálu místního Sokola dne 15. 7. Děkujeme společnosti H-SOFT Ing. Handlara za darování finančních prostředků pro zajištění konání této sportovní a společenské akce.

Přihlásilo se celkem 22 hráčů, mezi nimi i členové ParaCENTRA Fenix.

Letos nám nepřálo počasí. Pršet začalo již v půl dvanácté, namísto předpovídané jedné hodiny odpolední, čímž se narušil průběh turnaje. Také pokles teploty na čtrnáct stupňů byl velmi nepříjemný. A tak se někteří z účastníků potřebovali vnitřně zahřát. ☺

Zúčastnilo se celkem devatenáct hráčů, tři přihlášení nedojeli. V základním kole byli rozděleni do pěti skupin. Vítězové skupin se utkali ve finále o celkového vítěze. Vyhrál Pavel Šibrava z pořádající SK Moravia Brno a to při shodě prvních tří hráčů pouze rozdílem skóre. Pavlovo skóre bylo lepší o pouhou jednu kouli, než měl loňský vítěz Ladislav Faltýnek z Nového Jičína. Třetí místo zase jen s rozdílem jedné koule obsadil Vojtěch Vašíček, rovněž z SK Moravia Brno. Mezinárodní úroveň tohoto turnaje zajistil jediný zahraniční účastník – Kamil Karpáty z Bratislavy.

Po vyhlášení výsledků pokračovalo přátelské posezení v restauraci Na Šlajsi. Všichni zúčastnění se již těší na další ročník, který se pravděpodobně bude konat 7. nebo 14. července 2018.

Noví zájemci jsou příští rok srdečně vítáni. S tréninkem je možno začít na Březejci.

Startovní listina
Výsledky – základní kolo
Výsledky – finále

Vojtěch Vašíček

21.07.2017 |