5 důvodů, proč začít znovu pracovat

Možná právě přemýšlíte nad otázkou, zda začít znovu pracovat. A možná Vám k prvnímu kroku chybí motivace, onen správný impulz, díky kterému byste se odhodlali hnout se z místa. Tento článek Vám může pomoct. Dozvíte se v něm o těch nejzásadnějších důvodech, proč se návrat zpátky do práce vyplatí.

1. Zavedení denního režimu

Lidé se zdravotním handicapem mohou mít občas pocit, že jejich život nikam nevede. Každý den se jeví stejný, cítí určitou bezvýchodnost. Když člověk začne navštěvovat zaměstnání, jeho den získá určitou strukturu a řád, sám se stane aktivnějším. Pocit, že jsem za den už odvedl nějakou práci, vytvořil nějaké hodnoty, a že je můj den nějak vymezený a ohraničený, může dodávat pocit jistoty a uspokojení.

2. Začlenění do společnosti

Významnou motivací pro návrat do zaměstnání může být vyhlídka, že se lidé dostanou do společnosti, zapojí se do kolektivu. Jedinec naváže nové společenské vazby, může získat přátele, má možnost setkávat se s dalšími lidmi a nebýt pouze doma v okruhu rodiny.

3. Udržení duševní rovnováhy

Již výše zmíněné faktory vedou ke zlepšení psychického rozpoložení. Znovuzapojení se do pracovního života v člověku také probudí pocit, že je potřebný, důležitý, úspěšný. Zvýší se mu sebevědomí a navrátí životní elán.

4. Příležitost získat nové zkušenosti

Pocit, že můj život má smysl a získávání nových znalostí a zkušeností jdou často ruku v ruce. Díky práci člověk roste, učí se, získává přehled.

5. Peníze

Záměrně je tento bod zařazen až na závěr, avšak finanční otázka je jeden z nejvýznamnějších faktorů, proč se i lidé s handicapem vrací do zaměstnání. Člověk se stává soběstačným a v mnoha ohledech nezávislým.

Využijte naši bezplatnou poradnu Zpátky do práce. Rádi Vám pomůžeme.


Pokud Vás článek zaujal, potřebovali byste bližší informace, nebo sami máte obdobný problém, můžete se kdykoliv obrátit na naši bezplatnou online poradnu, kde Vám naši pracovníci rádi poskytnou potřebné informace.

20.06.2017 |