Adventní trhy na Moravském náměstí 2019

Adventní trhy na Moravském náměstí 2019

Milí Feničané,

závěr roku 2019 byl pro Fenix ve znamení Adventních trhů na Moravském náměstí, kde jsme od 22. listopadu do 22. prosince měli k dispozici charitativní jurtu. Za její poskytnutí bychom chtěli velmi poděkovat panu Davidovi Synákovi ze společnosti JURTA PARTY.

Ti, kdo nás v naší jurtě navštívili, mohli celý měsíc vybírat ze široké nabídky zboží a to především rukodělných výrobků od našich klientů, zaměstnanců, dobrovolníků a dalších, kteří svým umem chtěli podpořit Fenix. Speciální poděkování míří za zaměstnanci společnosti TESCAN, kteří se zapojili nejen do tvoření, ale především nám velmi pomohli s každodenním chodem jurty.

Za zmínku stojí také podpora Národního divadla Brno a to nejen za propagaci, ale také za aktivní účast. Samotného prodeje se ujala herečka paní Eva Novotná a také pan ředitel Martin Glaser. Děkujeme.

V roce 2018, kdy jsme měli na Adventních trzích premiéru, byl výtěžek něco málo přes dvě stě tisíc. V roce 2019 jsme samozřejmě měli ambice vyšší a chtěli jsme částku z předchozího roku překonat. To se nám podařilo a na podporu činnosti ParaCENTRA Fenix jsme vybrali úžasných 276 618 Kč. Součástí naší charitativní jurty byla opět firma Orfeu Cafés se svojí výbornou brazilskou kávou. Snad jedinou kaňkou na kráse byla absence baristy Martina Zábojníka (v roce 2018 byl tahounem celé jurty), který se kvůli zdravotnímu problému nemohl zúčastnit. Martina však zastoupil jeho kolega a náš společný kamarád Radovan Ciesar. Orfeu Cafés z prodeje kávy věnovala Fenixu částku ve výši 20.000 Kč. Kluci, děkujem!

Celkový výtěžek byl tedy neuvěřitelných 296.618 Kč.

Na závěr chceme moc poděkovat všem, kteří se do dění kolem vánoční jurty zapojili, ať formou tvoření, službou v jurtě nebo jen tím, že za námi posílali své blízké. Moc si toho vážíme! V neposlední řadě děkujeme všem návštěvníkům, kteří se za námi zastavili a zakoupením výrobků podpořili ParaCENTRUM Fenix.

Věříme, že se vám u nás v jurtě líbilo a že si to za rok opět spolu užijeme! 😉

08.01.2020 |