Akčně poznávací týden s Fenixem 2022

Milí klienti,

minulé léto jsme mimo klasický dvoutýdenní rekondiční pobyt na Březejci uspořádali také poprvé tzv. akčně poznávací týden s Fenixem v Třemošné na Plzeňsku. A protože tento pobyt sklidil velký úspěch, rozhodli jsme se v této aktivitě pokračovat i nadále.

Naším cílem je postupně prozkoumat krásy celého Česka, proto letos zamíříme do podmanivé krajiny jižních Čech. Konkrétně se na týden od soboty 25. 6. do soboty 2. 7. 2022 stane naším útočištěm plně bezbariérový penzion Vyhlídka v Chlumu u Třeboně.

Penzion byl přestavěn do současné podoby majitelem-vozíčkářem, který kladl důraz na snadný přístup jak na mechanickém, tak elektrickém vozíku kamkoliv v penzionu či jeho okolí.

Ubytování se nabízí v devíti prostorných bezbariérových 3-5 lůžkových pokojích (s možností přistýlek) s vlastním sociálním zařízením (sprcha, umyvadlo a WC) a v třípokojovém 8 lůžkovém apartmánu. Všechny dveře jsou 80 cm pro bezproblémový průjezd na vozíku a jsou vybaveny madlem pro snadné otevírání, nikde nejsou prahy.

Všechny vchody do penzionu jsou s nájezdem, jak hlavní vchod, tak vchod na zahradu. Chodby v penzionu jsou široké pro jednoduchou manipulaci s vozíky. Pro výstup do patra slouží vozíčkářům samoobslužná výtahová plošina.

Pro venkovní aktivity nám bude sloužit velká letní terasa s grilem, rozlehlá zahrada, zastřešená pergola, venkovní ohniště a pro milovníky vodních radovánek také přírodní jezírko.

Jelikož se v okolí penzionu nachází speciální vozíčkářské turistické trasy a silničky mezi lesy, přijdou si na své milovníci výletů na handbiku, vozících s přídavnými pohony i bez nich a samozřejmě cyklisti i chodci s kočárky.

Chlum u Třeboně, jak už nám sám název napovídá, je vzdálený kousek od Třeboně, kam bychom si mohli udělat pěkný výlet. V dojezdové vzdálenosti do 50 km najdeme také města Jindřichův Hradec, České Budějovice, krásné zámky Červená Lhota a Hluboká nad Vltavou. Takže se nám nabízí jako na dlani spousta krásných zážitků.

Pokud si říkáte, že byste rádi jeli jak na Rekondiční pobyt na Březejci i na Akčně poznávací týden s Fenixem do penzionu Vyhlídka, tak není nic jednoduššího než si podat přihlášky na obě akce. První Rekondiční pobyt na Březejci se letos uskuteční v termínu od neděle 7. srpna 2022 do soboty 13. srpna 2022 a druhý pobyt od neděle 14. srpna 2022 do sobotu 20. srpna 2022.

Cena

Cena za ubytování a plnou penzi je stanovena na 4500 Kč dospělá osoba, 3500 Kč děti.

Přihlaste se

Přihlášky posílejte co nejdříve na e-mail: nahlikova@pcfenix.cz.

Přihláška ke stažení

Mgr. Kristýna Náhlíková

19.01.2022 |