Bezbariérovost je alfou a omegou vozíčkáře

V rámci poskytování služeb na Fenixu nabízíme i bezbariérové poradenství.

Řešíme bezbariérovost

Bezbariérovost patří mezi první úkoly, které čerstvý vozíčkář řeší. Jde především o přizpůsobení domácího prostředí svým novým potřebám. Nejčastěji se řeší přístup do bytu a sociální zařízení. Pokud je problém u vstupu (schodiště, byt v patře v domě bez výtahu), je řešením plošina nebo schodolez. U sociálního zařízení je většinou vstup dveřmi šířky šedesát centimetrů. Pokud se vozíčkář do místnosti díky menšímu vozíku dostane, v malém prostoru se ani neotočí. O řádné očistě tedy nemůže být vůbec řeč.

V první řadě je na zvážení zda se pustit do úprav nebo pořídit přímo nové bezbariérové bydlení.

Snažíme se prostřednictvím poradny pomoci tyto náležitosti vyřešit. Poradit s úpravami, které jsou zapotřebí, aby byl vozíčkář co nejvíce soběstačný. Při návrhu úprav vycházíme vždy z možností každého jednotlivého vozíčkáře.

Pokud v tuto chvíli řešíte daný problém, neváhejte a přijďte se poradit. Rádi Vám pomůžeme přizpůsobit starý byt novému životu a vytvořit domov, kde Vám bude dobře.

Více o službě Bezbariérové poradenství.


Pokud Vás článek zaujal, potřebovali byste bližší informace, nebo sami máte obdobný problém, můžete se kdykoliv obrátit na naši bezplatnou online poradnu, kde Vám naši pracovníci rádi poskytnou potřebné informace.

20.07.2017 |