Hvězdárna a planetárium Brno, videoprůvodce

Kraví hora je malebné místo přímo v centru Brna. Díky nádhernému parku ideální místo k romantickým procházkám. Na samotném vrcholu Kraví hory se nachází Hvězdárna a planetárium města Brna. Pořádají se zde zajímavé programy pro děti, celé rodiny nebo také pro školní výpravy. Také je zde nejmodernější digitárium v celé Evropě.

Pokud přijedete MHD, vřele doporučujeme vzít si s sebou asistenta, protože cesta na vrchol Kraví hory je velmi fyzicky náročná. Pokud zvolíte cestu vlastním vozem, tak přímo před hlavním vchodem je jedno vyhrazené bezbariérové stání. Venkovní exponáty jsou interaktivní a zaujmou zejména děti. Můžou se na nich dokonale vyřádit. Trasa kolem nich vyžaduje maximální soustředění. Do budovy se dostanete po nájezdu s mírným sklonem. V digitáriu se promítají výukové i zábavné filmy a konají se zde také přednášky. Pro návštěvníky se sníženou mobilitou nejsou k dispozici žádná vyhrazená místa. Do podzemí planetária se dostane pohodlně výtahem. Zde jsou ke shlédnutí dlouhodobé expozice, tzv. exploratórium. Jediné bezbariérové toalety jsou při vchodu do digitária a vstup funguje na Euro-klíč.

Pozorovatelna hvězdárny a planetária není bohužel bezbariérová. Hlavním důvodem proč je k pozorovacím astronomickým přístrojům špatný přístup je ten, že pozorované objekty se zkoumají z různých výšek nad podlahou. Pro návštěvní s omezenou hybností jsou připraveny mobilní dalekohledy, které jsou při pravidelném pozorování umístěny na střeše hvězdárny. Za příznivého počasí můžete na terase zažít opravdovou romantiku. Večerní pozorování skutečné hvězdné oblohy daleklohledy.

Další bezbariérová videa naleznete na webu HandMedia nebo ParaCENTRUM Fenix.

14.02.2018 |