Magistrát města Brna, Koliště 19, videoprůvodce

Budova Magistrátu města Brna na Kolišti 19 je sídlem odboru sociální péče. Ten pomáhá lidem, kteří se ocitli v nějaké tíživé sociální situaci. Jedním z jeho úseků je také referát pro osoby se zdravotním postižením. Příjezd k budově magistrátu je možný pouze po ulici Koliště autem od Malinovského náměstí, z protisměru se odbočit nedá. Ve dvoře areálu jsou k dispozici dvě vyhrazená parkovací místa naproti výtahu, který vede do budovy. Výtah je průchozí, takže se jeho projetím dostanete do přízemí nebo můžete vyjet rovnou do požadovaného patra.

Nejbližší zastávka MHD je na Moravském náměstí a cesta od něj trvá k magistrátu pár minut. Vchod z ulice má větší sklon a ten bez pomoci nezvládnete. Pokud jste sami, je lepší budovu objet přes dvůr a vstoupit do ní zadním vchodem přes výtah.

V přízemí budovy hned u vchodu najdete Info Socio Centrum, kde vám poskytnou základní poradenství. Nejčastější případy, které návštěvníci řeší, jsou parkovací karty a vyřízení Euroklíče. Kancelář pro tato jednání je hned v přízemí naproti výtahu. Pokud potřebujete vyřídit něco specifického, obraťte se na zaměstnance jednotlivých oddělení. Referát pro zdravotně postižené občany poskytuje služby: základní poradenství, individuální posuzování žádostí občanům, kteří se ocitli v naléhavé tíživé situaci. Dále zdravotně postiženým, seniorům a také pečujícím. Bezbariérové toalety jsou v každém patře budovy a fungují na Euroklíč.

Další bezbariérová videa naleznete na webu HandMedia nebo ParaCENTRA Fenix.

27.01.2018 |