Poliklinika Bilý Dům Brno, Žerotínovo nám., videoprůvodce

Centrum zdravotnických zařízení pro děti a dorost na Žerotínově náměstí zná každý Brňák pod názvem Bílý dům. Dříve tato budova sloužila městskému výboru KSČ a my se můžeme podívat na to, jak se vyrovnala s přestavbou na zdravotnické zařízení a jaký je do ní bezbariérový přístup.

Pokud jedete k lékaři autem, vjíždíte do dvora z ulice Veveří. Asistenci vřele doporučujeme, i když přijedete do Bílého domu vlastním vozem. Je totiž nezbytné zazvonit, aby vám z vrátnice otevřeli závoru. Přímo u vchodu do budovy jsou jasně označena dvě parkovací místa pro handicapované. Pokud přijedete autem, nebude lehké zaparkovat, protože se Bílý dům nachází v samotném centru. Doporučujeme využít MHD. V okolí je spousta zastávek, nejbližší je na ulici Česká.

Bezbariérový vchod do polikliniky je umístěn na druhé straně budovy. Dostanete se k němu z ulice Veveří a vjedete přímo do dvora polikliniky. Vjezd má vyšší sklon, jezdí zde i auta a proto vám doporučujeme doprovod. Ani pokud přijedete sami se nemusíte ničeho obávat, v budově je totiž velmi čilý provoz a velmi rád vám během chvilky kdokoliv pomůže. Zejména s vchodovými dveřmi, které jsou opravdu těžké.

Maminky s kočárky se dostanou do budovy hlavním vchodem díky ližinám na schodišti. Celá budova má poměrně úzké chodby, takže doporučujeme kočárek zanechat v přízemí, kde jsou vyhrazené uzamykatelné klece. Klíče se vydávají na vrátnici proti záloze 50 korun. Ve vstupní hale se nachází nejen přebalovací pult, ale také hrací koutek.

Bezbariérové toalety jsou v celém objektu pouze jedny. Nachází se v suterénu, naproti výtahu. Výtahem se dostanete do všech pěti pater, kde je velké množství různých ambulancí ve kterých pracují desítky lékařů. Ti poskytují odborné služby dětem i dospělým.

Další bezbariérová videa naleznete na webu HandMedia nebo ParaCENTRA Fenix.

18.01.2018 |