Body Worlds aneb exkurze do hlubin lidského těla

Ve dnech 8. 6. a 10. 6. jsme se v rámci služby sociální rehabilitace s klienty zúčastnili unikátní výstavy exponátů, a to lidských těl. V obou termínech se aktivity zúčastnilo celkem 10 klientů. Druhý termín měl navíc bonus v podobě odborné přednášky naší kolegyně ergoterapeutky Romči, která přiblížila problematiku poruchy míchy a co za funkce dalších orgánů toto porušení míchy následně ovlivňuje.

Všichni jsme si v rámci výstavy oprášili znalosti anatomie od funkce všech vnitřních orgánů, kostry, svalstva přes oběhový a nervový systém až po dýchací ústrojí a další. A že těch informací a znalostí na oprášení bylo. Stejně tak jsme měli možnost načerpat mnoho informací zcela nových. Z výstavy jsme všichni odcházeli nadšení a můžeme ji jen doporučit. Kdy jindy se může člověk zblízka podívat třeba na bránici, která je důležitá pro správné dýchání, nebo na svaly, které nás kolikrát dokážou pořádně pozlobit?

S některými klienty jsme poté zamířili ještě na oběd do nedaleké restaurace, která byla příjemným zakončením akce.

Pokud by se mezi vámi, našimi klienty našli další zájemci o účast na této výstavě s našimi kolegy, dejte co nejdříve vědět svému klíčovému pracovníkovi. Výstava totiž potrvá pouze do 18. 7. 2021.

18.06.2021 |