Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Charitativní kalendář 2023: Umění se nevzdávat

umeni se nevzdavat kalendar 2023 db088eed
Publikováno:
26. 10. 2022

Představujeme Vám první charitativní kalendář ParaCENTRA Fenix o životě lidí s poškozením míchy očima samotného vozíčkáře. 

Z nehody si vybavuje krátký moment. Vjíždí do zatáčky, ztrácí kontrolu a říká si, že tohle nebude dobrý. Filip řízení nezvládl a ze zatáčky vyletěl. Hlavou narazil do stromu, který stál naproti přes silnici. Nárazem si rozdrtil krční obratle a během pár vteřin ztratil všechno, co kdy uměl.

Několik dnů nevnímal, jaký dopad bude nehoda na jeho život mít. Poté se musel srovnávat s neúprosnou realitou. Prožil všechny fáze smiřování – nejdříve nevěřil, pak se vztekal a ptal se, proč zrovna on, nakonec následoval smutek z toho, že co byl zvyklý dělat a byla pro něho hračka, už nedokáže.

Dodnes mu v obtížných situacích pomáhá motto: „Vždy je cesta, je to na nás, abychom ji našli.“ Filip si nakonec vybral jednu ze svých vášní, kterou je tvůrčí fotografie. Jako výraz vděčnosti ParaCENTRU Fenix nafotil charitativní kalendář pro rok 2023 odrážející aktivní život osob s poškozením míchy očima samotného vozíčkáře. 
 
Náš kalendář můžete využít i jako dárek pro své partnery, dodavatele či zákazníky a zároveň jeho zakoupením podpořit činnost ParaCENTRA Fenix. 
 
Cena kalendáře (A3 na křídovém papíře 250 g) je 500 Kč. Kalendář bude možné zakoupit v druhé polovině listopadu na recepci ParaCENTRA Fenix. Vyšší počet kusů můžete objednat do 30. listopadu 2022 na stránkách www.roztacime.cz/kalendar

Předem děkujeme za Vaši podporu!