Colours of Ostrava 2018

Ve dnech 18. – 21. července 2018 se v Ostravě konal 17. ročník multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava, jehož účastníky byli také někteří naši klienti spolu s několika terapeuty.

Již v dubnu jsme si rezervovali místa ve stanovém městečku, které bylo od areálu vzdáleno přibližně 500 metrů.

Po příjezdu a zaplacení zvýhodněného vstupného (650 Kč držitel průkazu ZTP/P a doprovod na celý festival) jsme každý dostali na ruku jednu pásku s čipem a druhou – fialovou, která nás opravňovala ke vstupu do kempu.

Bezbariérový kemp nebyl zdaleka tak bezbariérový, jak by se podle názvu mohlo zdát. Stany byly postaveny na trávě a přístup k nim nebyl zcela bezproblémový, zejména kvůli nerovnému travnatému terénu, jehož zdolávání bylo kvůli dešti o to víc komplikované. Kousek od stanů byla bezbariérová toaleta, do které jsme se dostali díky klíči, který nám proti záloze zapůjčili. Bezbariérové toalety byly i na několika místech v areálu festivalu, stejně tak jako bezbariérová sprcha.

Hned vedle stanového městečka byla možnost parkování, po domluvě byl k dispozici i asistent pro přesuny. Z areálu jezdilo bezbariérové taxi.

Z kempu do areálu vedla cesta, při které bylo nutno zdolat jeden obrubník vysoký cca 10 cm. Poté cesta vedla podchodem, kde byla u některých klientů kvůli prudšímu sklonu potřeba dopomoc při zpomalování a poté při výjezdu ven. Od podchodu ke vstupu do areálu byl mírný, cca 50 metrů dlouhý sjezd, který již všichni zvládali samostatně.

V areálu byly dvě speciální tribuny, ze kterých byl hezký výhled na pódia. Na tyto tribuny měli přístup pouze držitelé průkazu ZTP/P + jejich doprovod. Pokud se chtěl člověk dostat blíže k pódiu a „nasát“ tu pravou festivalovou atmosféru, všude byl štěrk, jehož zdolávání pro nikoho nebyl problém.

Cesty mezi jednotlivými scénami měly různý povrch i převýšení. Byly zde jak polní, tak i asfaltované cesty, tráva, kamenná dlažba (tzv. „kočičí hlavy“, kde jednotlivé kameny mezi sebou měly mezery různých velikostí), ale i klasické chodníky, museli jsme překonat i několik kamenných odvodňovacích žlabů.

Celý festival včetně ubytování bych zhodnotila jako vydařený. Jistě jsme se jej neúčastnili naposledy. I když některé situace byly náročnější, společnými silami jsme všechno zvládli a těšíme se na příští, již 18. ročník Colours of Ostrava 2019.

Romana Bližňáková

28.07.2018 |