ČSSZ a ÚP pozastavily výplaty důchodů a dávek na účty u Sberbank

Milí klienti a příznivci Fenixu,

jak již nejspíš víte, všechny pobočky Sberbank CZ jsou uzavřeny a výrazně omezeny zůstávají také hotovostní a bezhotovostní platby. Česká správa sociálního zabezpečení i Úřad práce ČR v souvislosti s těmito událostmi proto pozastavují výplaty důchodů, sociálních dávek a podpor v nezaměstnanosti na účty vedené v této bance. Dosud nerealizované platby do Sberbank byly zastaveny a nadále nebudou prováděny.

Klienti banky se mohou obrátit na příslušnou Okresní správu sociálního zabezpečení a kontaktní pracoviště ÚP ČR nebo vyplnit on-line formulář a změnit si tak způsob výplaty svých peněz.

Úřad práce ČR v rámci výplatního termínu kontaktuje své klienty, kteří nenahlásí změnu způsobu výplaty peněz, a dohodne se s nimi na změně. Dávky nelze vyplácet v hotovosti. Výjimkou je dávka mimořádné okamžité pomoci, kdy je možné v případě kritické situace poskytnout peníze hotově. Žádosti o změnu způsobu výplaty klientů Sberbank budou vyřizovány přednostně.

Více informací se dozvíte v tiskové zprávě MPSV ČR.

Formulář pro oznámení změny výplaty dávek od úřadu práce naleznete zde.

Formulář pro oznámení změny výplaty dávek od České správy sociálního zabezpečení naleznete zde; případně můžete požádat o výplatu důchodu na účet manžela či manželky.

Pokud ze svého účtu u Sberbank hradíte i různé pravidelné platby (zejm. např. zálohy na energie), kontaktujte co nejdříve svého dodavatele a poraďte se o možnostech řešení.

01.03.2022 |