3 stupeň invalidity a práce

Poradenství3 stupeň invalidity a práce
Kristina Vojáčková asked 2 years ago

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je možné ve 3 stupni invalidního důchodu pracovat a popřípadě zda tam je nějaké další omezení? V důchodu jsem skončila ve 22 letech kdy jsem více jak rok byla v nemocnici. V současné době je můj zdravotní stav stabilizovaný a já bych se chtěla zase začlenit částečně zpět do mého běžného života. Jednalo by se o práci v kanceláři s možností občas pracovat z domova,průměrně by šlo o práci na 20 hodin týdně.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Vojáčková Kristina 

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 2 years ago

Dobrý den, paní Vojáčková.
Děkujeme za Váš dotaz.
Možnost být zaměstnaný při invaliditě nezakazuje žádný zákon, tudíž ano, pracovat můžete. Co je však třeba zohlednit, je Váš zdravotní stav. Obecně platí, že u 3. st. ID je pracovní potenciál od půl úvazku a méně.
Zmiňujete možnost pracovat průměrně 20 hodin týdně, což je zcela v pořádku. Výše výdělku se nekontroluje.
Doporučím, abyste se dohodla se zaměstnavatelem na rozvržení pracovní doby i případné úpravě pracovního prostředí (dostatek prostoru u stolu, nebo zda se dostanete na wc, jestli máte pohybové omezení).
Přeji úspěšný návrat do pracovního procesu.
 
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz), na mne havlikova@pcfenix.cz, případně tel. +420 739 646 396.
 
S přáním příjemného dne
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice