A

Lukas asked 3 years ago

Dobry večer stratil sem penezenku dalsi den sem sel na úřady to nahlasit staci to ? Nebo to musi vedet i policie ? Sel sem si pro prukaz ztp bez fotky a proběhlo to take zatim vporadku ale ještě mi nebyl vydan ?

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, pane Lukáši,
 
děkujeme za Váš dotaz. V případě, že se jedná o ztrátu osobních dokladů, nikoliv krádež, není podle informací dostupných na stránkách Ministerstva vnitra ČR (dostupné zde: https://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx?q=Y2hudW09MTM%3D) nutné o tom informovat Policii ČR. Oznámení na úřadech tak skutečně stačí.
Co se týká vydání nového průkazu OZP, tak jeho výroba nějakou dobu (cca 14 dní) potrvá. Pokud jste od pracovnice úřadu práce nedostal informaci, za jak dlouho se můžete pro nový průkaz dostavit, můžete se na ni obrátit i telefonicky a zeptat se, zda je průkaz již hotový, případně se domluvit na dalším postupu. Dovolím si Vás ještě upozornit: z důvodu, že aktuálně nemáte k dispozici platný průkaz OZP, není možné využívat výhody s ním spojené! Nelze tedy např. parkovat na vyhrazených parkovacích místech, jezdit po dálnici bez dálniční známky, jezdit bezplatně v MHD apod.. V případě, že byste některé výhody využíval a byl byste kontrolován, mohly by u Vás být uplatněny sankce, jako je např. pokuta.
 
V případě, že byste měl doplňující či další dotazy, můžete se na mne samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (zamazalova@pcfenix.cz) či telefonicky (739 646 396), po předchozí domluvě je možné i osobní setkání v ParaCENTRU Fenix nebo na jiném vhodném místě v Brně.
 
S pozdravem
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice