Absence po ukonceni nemocenske

PoradenstvíAbsence po ukonceni nemocenske
Kateřina Kinclová asked 2 years ago

Dobrý den. Smlouvu mám na dobu určitou do 25.8 ovšem ke 12.8 mi skončila dlouhodobá nemocenska( žádost o prodloužení  byl zamitnut)a byl mi přiznám ID 3. Na Čssz mi bylo oznámeno ze zamestnavateli to bude oznámeno. Oznámila jsem to tedy dnes ale oznámily mi že mám neomluvenou absenci. Kde nastala chyba a jak to vyřešit.  Má lekařka ma dovolenou,takže ji vlastně ani neukončila . 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, paní Kinclová,
 
děkujeme za Váš dotaz. V případě, že Vám byl přiznán invalidní důchod III. stupně, je nezbytné do 30 dní od data zasedání posudkové komise ukončit stávající pracovní neschopnost. Ukončit pracovní neschopnost může i lékař, který Vaši ošetřující lékařku zastupuje, případně právě i posudkový lékař.
Jelikož nemám k dispozici bližší informace, je obtížné určit, kde mohla nastat chyba – zda např. v příliš krátké lhůtě na to, abyste se s informací o ukončení pracovní neschopnosti mohla seznámit a podle potřeby na ni reagovat, nebo někde jinde. Možným řešením případné neomluvené absence by mohlo být např. pokrytí daných dní dovolenou, případně neplaceným volnem. Doporučuji však projednat to se zaměstnavatelem, ačkoliv Vaše smlouva na dobu určitou již vypršela.
 
V případě doplňujících nebo dalších dotazů se na naše sociální poradenství či přímo na mne můžete opět obrátit, a to telefonicky (739 646 396) či prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. zamazalova@pcfenix.cz).
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice