Anonym11

PoradenstvíAnonym11
Michael asked 3 years ago

Dobrý den, chci se zeptat jsem 21 lety muž, momentálně nezaměstnaný, pracoval jsem brigádně a dále mi neprodloužily smlouvu. Jenže bydlím sám a musím z něčeho platit nájem. V bytě ve, kterém bydlím mám trvalý pobyt. Chci se zeptat zda, když se zaeviduji na úřad práce, jestli mužů žádat o příspěvek na bydlení nebo hmotnou nouzi? Nemám s tím žádné zkušenosti prosím o radu, děkuji předem. 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, Michaeli,
 
děkujeme za Váš dotaz. Naše poradenství je určeno osobám se zdravotním postižením a je zaměřeno především na oblast dávek pro osoby se zdravotním postižením nebo invalidní důchody. Moje odpověď proto bude spíše obecná.
O příspěvek na bydlení nebo dávky hmotné nouze si požádat můžete. Potřebné formuláře jsou k dispozici na úřadu práce, případně je možné stáhnout si je a vytisknout z internetu – viz následující odkazy:

 
Pod danými odkazy naleznete také informace o tom, jaké přílohy je nezbytné společně s žádostmi doložit. Žádosti se podávají na úřadu práce – je možné zanést je tam osobně (s ohledem na aktuální situaci se to ovšem nedoporučuje), případně poslat poštou. S případnými dotazy se prosím obracejte přímo na úřad práce.
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice