Antidekubitní sedáky

PoradenstvíAntidekubitní sedáky
Mornstajnová asked 2 years ago

Dobrý den obracím se na Vás s dotazem týkající se schvalování zdravotní pomůcky tzv. antidekubitní sedák. Jsem již řadu let na invalidním vozíku po úrazu dolních končetin tzv. paraplegie. Rovněž řadu let vždy po nesplnění funkčnosti či poškození sedáku, jsem požádal příslušného lékaře o napsaní nové pomůcky, vždy s úspěchem a propacení zdravotní pojišťovnou. Nyní jsem si chtěla rovněž požádat a tak jsme opět oslovila lékaře o danou zdravotní pomůcky. zdravotní pojišťovna zaslala jakousi Nortnovu tabulku a dle této tabulky nesplňuji nárok na tuto pomůcky. Mohla bych požádat o informace jak o pomůcku znovu požádat zdali to má smysl. Byla bych totiž nerada abych začas právě díky neschválení pomůcky jsem trpěla právě na tzv. dekubity. Předem děkuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, paní Mornstajnová,
 
děkujeme za Váš dotaz. Proti rozhodnutí revizního lékaře (neschválení podsedáku) je možné podat odvolání, a to do 15 dní od převzetí tohoto rozhodnutí. Volbu podsedáku musí předepisující lékař velmi pečlivě zdůvodnit zdravotnickými hledisky, zejména uvést, proč nevyhovuje podsedák jiný (podle oné Nortnovy tabulky odpovídající). Odvolání lze případně podávat i opakovaně. Potřebné informace jsou shrnuty v našem článku, který naleznete zde: http://www.pcfenix.cz/co-delat-kdyz-revizni-lekar-neschvalil-vybranou-pomucku/.
 
V případě doplňujících nebo dalších dotazů se na naše sociální poradenství či přímo na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. zamazalova@pcfenix.cz) či telefonicky (tel. č.: 739 646 396).
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice