Auzo

PoradenstvíAuzo
Niklla asked 3 years ago

dobry den ráda bych se zeptala ale však první upřesnila mám nemocného syna 4.12. mu byly 3 roky jsem s ním na pečovatelském příspěvku 3 stupně jezdím s ním rehabilitovat každý druhý měsíc z Mostu do Prahy po dobu 4 týdnu má spastickou diparezu se syndromem mozečku Málek nechodí nesedí nemluví chtěla jsem se zeptat o nadacích moc nevím jakou nadaci volit pro koupi auta? Chtěla bych ale nové auto do 500000 nechci ryskovat ojeté auta popř něco málo bych si s pečovatelského našetřila a doložila moc děkuji za vaši odpověď a přeji krásný zbytek dne Türbová

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Türbová,
děkujeme za Váš dotaz. Z toho, co píšete, vnímám, že hledáte možnosti, jak byste mohla pro syna pořídit nový automobil. Rozumím tomu, že zvažujete koupi nového vozu, nechcete riskovat pořízení ojetého automobilu. Ptáte se, jakou nadaci zvolit. Pokud byste měla zájem, mohu Vám na e-mail zaslat seznam nadací, které přispívají na koupi automobilu. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: soulakova@pcfenix.cz.
Napadá mě, zda jste zkusila podat žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku (na koupi automobilu). Žádost můžete podat na úřadu práce osobně, případně poštou či elektronicky, více na https://www.mpsv.cz/-/prispevek-na-zvlastni-pomucku. Pokud by Vám byl příspěvek přiznán, avšak jeho výše by Vám nepokryla náklady na koupi automobilu, i v tomto případě je možné požádat nadace o finanční pomoc.
Jestliže byste se potřebovala na něco doptat, nebo zaslat zmíněné kontakty na nadace, určitě se na mne můžete obrátit e- mailem soulakova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396 (poradna).        
Přeji Vám hezký den.
S pozdravem
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice