Bankovní účet

PoradenstvíBankovní účet
Kristyna Sikorova asked 2 years ago

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Pobírám jak příspěvek na bydlení,tak příspěvek na živobytí. Mám založeny dva bankovní účty. Na jednom nemám skoro vubec žádný pohyb,jelikož bankovní účet nevyužívám a druhý účet jsem dala plně k dispozici mé sestře,která z důvodu exekuce nemůže mít vlastní. Na tomto účtu již nějaké pohyby jsou. Bude sociální pracovnici stačit například nějaké čestné prohlášení mé sestry,že účet využívá ona nikoliv já,a že veškeré pohyby na tomto účtu jsou její finanční majetek? 

Děkuji,
K.S.

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, paní Sikorová,
děkujeme za Váš dotaz a já rovnou přejdu k Vámi položené otázce.
Úřady zřejmě neuspokojí jakékoliv, resp. žádné čestné prohlášení o svolení k užívání bankovního účtu jinou osobou, než tou na kterou je bankovní účet veden. Domnívám se, že toto je v kompetenci nastavených pravidel banky. V souvislosti s Vašim dotazem také upozorňuji na skutečnost, že svým jednáním  maříte účel exekuce.
V případě doplňujících nebo dalších dotazů se můžete obrátit opět na naše sociální poradenství či přímo na mne, a to prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. partysova@pcfenix.cz) či telefonicky (tel. č.: 739 646 396).
S přáním příjemného dne
Mgr. Petra Elizabeth Partyšová, DiS. sociální pracovnice