Bydlení

PoradenstvíBydlení
Klára Neštráková asked 10 months ago

Dobrý den s manželem jsme před rozvodem máme 22mesicni dceru. Chci se zeptat o co a kdy mám nárok žádat jsem na rodičovské tým pádem zatím nemám na kauci ani nájem a zda se můžu od manžela odstěhovat s dcerou když soud ještě nerozhodl o svěření do péče. Máme doma neustále neshody. Koupili jsme dům na hypotéku na které jsme napsání oba ale podvedli mě a napsali dum pouze na manžela v té době jsme manželé ještě nebyli už jednou mě s dcerou vyhodil a teď poslouchám že tu nebydlim. Párkrát už mě napadl a já se tu bojím bydlet, večer usnout.
Děkuji Neštrákova

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 10 months ago

Dobrý den, paní Neštráková.
Děkuji za Váš dotaz, ve kterém se ptáte, jak řešit Vaši obzvláště těžkou životní situaci. Jsme poradna se zaměřením na osoby se zdravotním postižením. Nicméně se pokusím Vás nasměrovat na organizace specializující se na Váš dotaz.
Jednak se můžete obrátit na občanskou poradnu v místě bydliště. V situaci ohrožení se můžete obrátit na organizace věnující se pomoci obětem domácího násilí, např. Persefona. Poradenství a krizovou pomoc Vám mohou poskytnout např. na webu o domácím násilí. Dále se můžete obrátit na některý z azylových domů pro matky s dětmi. V akutní nouzi Vám může pomoci přivolání Policie ČR 158.
Mrzí mne, že Vám nemohu více pomoci v této nelehké situaci.
S pozdravem
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice
ParaCENTRUM Fenix, z. s.
Kociánka 93/2, 612 47 Brno
tel.: +420 739 359 489
e-mail: havlikova@pcfenix.cz