Chtela bych se zeptat, mam 13leteho syna, jsem samoživitelka a pobiram davky hmotne nouze, chteli po me z u. p. abych si vyridila nahradni vyzivne, nechapu ale vubec co to ma za smysl, protoze mi vyzivne odectou z hmotne nouze, oboji je statni prispevek, nejak v tom naprosto nachazim logiku vzdyt to vyjde naprosto na stejno, jen je zamestnano vice lidi…..? Dekuji Tereza

PoradenstvíChtela bych se zeptat, mam 13leteho syna, jsem samoživitelka a pobiram davky hmotne nouze, chteli po me z u. p. abych si vyridila nahradni vyzivne, nechapu ale vubec co to ma za smysl, protoze mi vyzivne odectou z hmotne nouze, oboji je statni prispevek, nejak v tom naprosto nachazim logiku vzdyt to vyjde naprosto na stejno, jen je zamestnano vice lidi…..? Dekuji Tereza
Tereza Aliegu asked 12 months ago
1 Answers
Kateřina Havlíková answered 12 months ago

Dobrý den, paní Terezo.
Děkuji za Váš dotaz. Současně chápu Vaše rozčarování a přemýšlíte nad smyslem požadavku úřadu práce.
Hmotná nouze je poslední možností v systému pomoci od státu a předpokládá se, že člověk vyčerpal předchozí možnosti dávek. Protože náhradní výživné je pomyslně nad hmotnou nouzí, úřad práce oprávněně chtěl abyste si požádala o náhradní výživné.
Každá dávka se posuzuje podle jiných kritérií. Požádejte, tedy o náhradní výživné a může se stát, že v konečném výsledku dosáhnete v kombinaci na více financí než nyní.
Věřím, že jste se z mé odpovědi dozvěděla vše potřebné a informace v ní obsažené jsou pro vás užitečné. V případě doplňujících dotazů mne kontaktujte.
 
S pozdravem
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice
ParaCENTRUM Fenix, z. s.
Kociánka 93/2, 612 47 Brno
tel.: +420 739 359 489
e-mail: havlikova@pcfenix.cz