Dálniční známka pro ZTP

PoradenstvíDálniční známka pro ZTP
Milan Pavlík asked 4 years ago

Dobrý den,
zaujal mne Váš příspěvek ohledně dálniční známkyvozidla pro ZTP. Jednou z podmínek byla podmínka provozovatele vozidla. Manželka má pronajaté auto od s.r.o. Jako provozovatel v TP je uvedena dotčená společnost. Od společnosti má smlouvu o pronájmu vozidla a souhlas s jeho užíváním. Jak je to v tomto případě s posouzením podmínky, že provozovatelem vozidla je vlastník průkazu ZTP, popř. osoba blízká?
Předem děkuji a odpověď.

1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den, pane Pavlíku,

děkujeme za Váš dotaz. V případě, že máte (resp. Vaše manželka má) automobil v nájmu a máte písemný souhlas s jeho užíváním, není nutné v ČR kupovat dálniční známku. Stále však platí podmínka, že držitel platného průkazu ZTP (s výjimkou sluchově postižených) nebo ZTP/P a platného parkovacího průkazu musí být v automobilu právě přepravován (tzn., že pokud by Vaše manželka jela v automobilu sama, musela by si zakoupit dálniční známku).

V případě doplňujících či dalších otázek, příp. pokud byste potřeboval poradit či pomoct s vyplněním žádosti, se na poradnu PCF či přímo na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím on-line poradny, e-mailem (poradna@pcfenix.cz nebo vesela@pcfenix.cz) či po telefonu (tel. č.: 739 646 396). Po předchozí domluvě je možné i osobní setkání u nás v ParaCENTRU Fenix, případně jinde v Brně.

S přáním příjemného dne

Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice