davky-pro-otce-na-rodicovske-dovolene

Poradenstvídavky-pro-otce-na-rodicovske-dovolene
Jaroslav M. asked 3 years ago

Dobrý den. Dostanu se bez vlastního přičinění do komplikované situace. Začátkem října se nám s partnerkou narodí syn. Bohužel moje partnerka mi jaksi opomněla říct o své minulosti. Zkráceně zřejmě velice brzy po porodu nastoupí výkon trestu na jeden rok  Proto mě bude čekat rodičovská dovolená. Vzhledem k tomu že nebudu mít nikoho jiného kdo by mi pomohl finančně, tak se ptám. Mám jako otec na rodičovské nárok ještě na nějaké dávky mimo samotné rodičovské? Děkuji Jarda

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, pane Jardo,
děkujeme za Váš dotaz. Hned na úvod si Vás dovolím upozornit, že naše služba – odborné sociální poradenství je určena osobám se zdravotním postižením. Poskytujeme poradenství v záležitostech jako jsou např. dávky pro osoby se zdravotním postižením, invalidní důchody apod. Váš dotaz nespadá do našeho poradenství, proto bych Vás odkázala přímo na příslušnou pobočku ÚP, kde Vám pracovnice budou schopny sdělit Vámi požadované informace, zda máte nárok  na příspěvek na bydlení nebo hmotnou nouzi. Mohu Vám však sdělit, že si můžete požádat o přídavek na dítě a o dávky hmotné nouze, kam spadá příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení a mimořádná okamžitá pomoc. 
Je také možné obrátit se na městský úřad nebo případně magistrát v místě Vašeho bydliště, odbor sociálních věcí, kde se Vám budou věnovat příslušní sociální pracovníci. Připojuji také odkazy na formuláře, pokud byste se rozhodl zažádat si o některou dávku. 
https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-prispevek-na-zivobyti
https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-doplatek-na-bydleni
https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-mimoradnou-okamzitou-pomoc
https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-pridavek-na-dite
 
Pokud byste měl jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem sevcikova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková