Dobry den odvolal sem se proti odebrani prispevku na peci ktery jsem mel uznan trvale 2. stupni presto mi ho odebrali jelikos se mi zhorsil zdravotni stav zazadal jsem o 3. sup. proto mi ho odebrali lecim seshizofrenii , mam tezke poskozeni patere shaauman, chondroza ,londroza , rozedma plic ,nocni pomocovani

On-line poradnaDobry den odvolal sem se proti odebrani prispevku na peci ktery jsem mel uznan trvale 2. stupni presto mi ho odebrali jelikos se mi zhorsil zdravotni stav zazadal jsem o 3. sup. proto mi ho odebrali lecim seshizofrenii , mam tezke poskozeni patere shaauman, chondroza ,londroza , rozedma plic ,nocni pomocovani
ondrej horvat asked 3 years ago
1 Answers
Ladislav Loebe answered 3 years ago

Vážený pane Horváte,
 
je možné, že v některých případech dochází k přezkoumání zdravotního stavu příjemce příspěvku na péči i když je přiznán trvale. Následně je tudíž možné, že příspěvek na péči je rozhodnutím správního orgánu odebrán. Pokud dojde k výraznému zhoršení zdravotního stavu příjemce příspěvku v určitém stupni závislosti, je zde možnost požádat o zvýšení výplaty příspěvku, resp. požádat o zvýšení stupně závislosti. Ve Vašem případě se mohlo stát, že pokud Vám byl odebrán příspěvek na péči ve II. stupni závislosti, neshledal správní orgán důvod, po provedeném sociálním šetření a posouzení zdravotního stavu, ani důvod k přiznání příspěvku ve vyšším stupni závislosti.
Správní orgán může též zastavit nebo odebrat příspěvek na péči po provedení kontroly a zjištění, že příspěvek na péči není využíván k účelu, k jakému je poskytován, resp. vyplácen.
Vzhledem k tomu, že neznám detaily Vašeho případu, nemohu poskytnout kvalifikovanou radu a omezuji se pouze na obecné objasnění Vašeho dotazu.
 
Mgr. Ladislav Loebe