Dobry den odvolal sem se proti odebrani prispevku na peci ktery jsem mel uznan trvale 2. stupni presto mi ho odebrali jelikos se mi zhorsil zdravotni stav zazadal jsem o 3. sup. proto mi ho odebrali lecim seshizofrenii , mam tezke poskozeni patere shaauman, chondroza ,londroza , rozedma plic ,nocni pomocovani

PoradenstvíDobry den odvolal sem se proti odebrani prispevku na peci ktery jsem mel uznan trvale 2. stupni presto mi ho odebrali jelikos se mi zhorsil zdravotni stav zazadal jsem o 3. sup. proto mi ho odebrali lecim seshizofrenii , mam tezke poskozeni patere shaauman, chondroza ,londroza , rozedma plic ,nocni pomocovani
ondrej horvat asked 4 years ago
1 Answers
Ladislav Loebe answered 4 years ago

Vážený pane Horváte,
 
je možné, že v některých případech dochází k přezkoumání zdravotního stavu příjemce příspěvku na péči i když je přiznán trvale. Následně je tudíž možné, že příspěvek na péči je rozhodnutím správního orgánu odebrán. Pokud dojde k výraznému zhoršení zdravotního stavu příjemce příspěvku v určitém stupni závislosti, je zde možnost požádat o zvýšení výplaty příspěvku, resp. požádat o zvýšení stupně závislosti. Ve Vašem případě se mohlo stát, že pokud Vám byl odebrán příspěvek na péči ve II. stupni závislosti, neshledal správní orgán důvod, po provedeném sociálním šetření a posouzení zdravotního stavu, ani důvod k přiznání příspěvku ve vyšším stupni závislosti.
Správní orgán může též zastavit nebo odebrat příspěvek na péči po provedení kontroly a zjištění, že příspěvek na péči není využíván k účelu, k jakému je poskytován, resp. vyplácen.
Vzhledem k tomu, že neznám detaily Vašeho případu, nemohu poskytnout kvalifikovanou radu a omezuji se pouze na obecné objasnění Vašeho dotazu.
 
Mgr. Ladislav Loebe