Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak je to se Ztp a elektronickou známkou.Slyšela jsem,že to musím nekde nahlásit,že mám prukaz abych byla v registru,a nebo stačí jen ZTP,děkuji za odpovědˇ Zdeňka Boháčovám

PoradenstvíDobrý den,chtěla bych se zeptat jak je to se Ztp a elektronickou známkou.Slyšela jsem,že to musím nekde nahlásit,že mám prukaz abych byla v registru,a nebo stačí jen ZTP,děkuji za odpovědˇ Zdeňka Boháčovám
Jiří Fišer asked 3 years ago

Můj dotaz se týká konkrétní situace. Jsem držitelem průkazu ZTP. Pojedu po dálnici a snímače mně budou vyhodnocovat jako vozidlo bez elektronické známky. Co bude následovat po tom, kdy dálniční policie, po vyhodnocení, bude chtít uhradit pokutu za jízdu bez známky? Budu muset někam chodit vysvětlovat a dokazovat to, že jsem ZTP? 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, pane Fišere,
děkujeme za dotaz. Uvádíte, že jste držitel průkazu ZTP. Ptáte se, co by následovalo poté, co by Vás snímač na dálnici vyhodnotil, jako vozidlo bez elektronické dálniční známky. Systém sice pro kontroly využívá i kamery např. na mýtných bránách, ale aby mohla být případně uložena pokuta, musí hlídka automobil zkontrolovat i fyzicky. Při policejní kontrole postačí, prokázat se průkazem ZTP. Nemusíte se tedy obávat toho, že by Vám např. přišla složenka s pokutou. 
Pro více informací můžete navštívit webové stránky: https://edalnice.cz/osvobozeni/index.html#deal
V případě dalších dotazů, se na mne můžete obrátit e-mailem soulakova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396 (naše poradna).
S pozdravem
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice