Dobrý večer chci se zeptat já pobíram plný invalidní důchod 3 stupně a chodím na 3 hodiny uklízet hrozí mi něco

PoradenstvíDobrý večer chci se zeptat já pobíram plný invalidní důchod 3 stupně a chodím na 3 hodiny uklízet hrozí mi něco
Emìlie asked 4 years ago

 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den, paní Emílie,
děkujeme za Váš dotaz. Výdělečná činnost při pobírání invalidního důchodu není zákonem jakkoliv omezena v žádném stupni invalidity, co se týče výše výdělku ani délky pracovní doby. Na druhou stranu klientům, kteří pobírají invalidní důchodo pro invaliditu třetího stupně doporučujeme, aby pracovali spíše na poloviční úvazek nebo úvazek ještě kratší, což znamená 15 – 20 hodin týdně nebo méně. Ve Vašem případě to tedy znamená, že jako příjemce invalidního důchodu třetího stupně, v případě poklesu pracovní schopnosti o 70 % nebo více, můžete využít Vašeho zbytkového potenciálu 30 % nebo méně. Z mé strany se jedná pouze o doporučení a záleží především na Vás, na jaký úvazek jste schopna pracovat, a také na doporučení Vašeho ošetřujícího lékaře. To, zda by Vám invalidní důchod mohl být odebrán nebo by Vám mohl být snížen stupeň invalidity během případného přezkoumání Vašeho zdravotního stavu, nejsem schopna posoudit, jelikož nejsem lékař a posouzení zdravotního stavu je plně v kompetenci posudkového lékaře, který by vycházel z Vašeho aktuálního zdravotního stavu. Práce však jako taková by neměla být indikátorem k tomu, aby Vám něco hrozilo.
Pokud byste měla jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem sevcikova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková