Dotaz

PoradenstvíDotaz
Marcela asked 3 years ago

Dobrý den,potřebují poradit,
V roce 2011 jsem byla na operací krční páteře,o důchod jsem nežádala.V loni jsem šla na další operací krční páteře, požádala jsem si o důchod před operací a důchod mi nebyl přiznán.K tomu mám  problém s pravým ramenem ( burzitida ramene) který trvá rok , plánovaná operace je na říjen letošního roku.Bohužel jsem přišla o práci a jsem na ÚP.Chtěla bych poradit,jestli mám žádat o důchod před operaci ,nebo po operaci.Předem děkují.

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Marcelo,
 
děkujeme za Váš dotaz. To, zda o důchod požádáte před operací, nebo až po ní, záleží pouze na Vašem rozhodnutí. Pokud byste se rozhodla podat žádost před operací, mohla byste lékařské zprávy popisující Váš zdravotní stav po operaci doložit i dodatečně. Ani jedna možnost (před operací, nebo po operaci) tedy není špatně.
 
V případě doplňujících či dalších dotazů se na naše poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz nebo zamazalova@pcfenix.cz), telefonicky (739 646 396), přes on-line poradnu, případně je možné sjednat si osobní setkání přímo v ParaCENTRU Fenix či na jiném vhodném místě v Brně.
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice