Dotaz na výhody držitele průkazu OZP

PoradenstvíDotaz na výhody držitele průkazu OZP
Lanžhotsky asked 2 years ago

Dobrý den,byl mě přiznán průkaz OZP a chci se zeptat jestli mám taky nárok na příspěvek na koupi vozidla, děkuji Lanžhotsky.

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, pane Lanžhotsky,
děkujeme za dotaz. Ptáte se, zda máte nárok na příspěvek na koupi vozidla, když Vám byl přiznán průkaz OZP. Příspěvek na zvláštní pomůcku (na koupi vozidla) není vázán na průkaz OZP. Tedy požádat o něj můžete nezávisle na přiznaném průkazu osoby se zdravotním postižením. Ovšem zda Vám bude příspěvek přiznán, to nemohu posoudit, o tom rozhoduje vždy posudkový lékař. Žádost můžete podat na úřadu práce osobně, případně poštou či elektronicky, více na https://www.mpsv.cz/-/prispevek-na-zvlastni-pomucku.
Pokud Vám byl přiznán průkaz osoby se zdravotním postižení ve stupni ZTP nebo ZTP/P, můžete si podat žádost o příspěvek na mobilitu. Na rozdíl od výše uvedeného, při podání žádosti o příspěvek na mobilitu je nutné mít průkaz OZP v jednom ze zmíněném stupni. Žádost se opět vyřizuje na úřadu práce, více na https://www.mpsv.cz/-/prispevek-na-mobilitu
Pokud byste se potřeboval na něco doptat, určitě se na mne můžete obrátit e- mailem soulakova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396 (poradna).        
Přeji Vám hezký den.
S pozdravem

Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice