dotaz-ohledne-invalidniho-duchodu

Poradenstvídotaz-ohledne-invalidniho-duchodu
jaroslav asked 3 years ago

Dobry den.Chci se zeptat 4.8.2020 jsem se byl registrovat na uradu pace kdyz jsem mel vse vyrizene tak mi prislo 26.8.2020 ze mi dali duchod 3 stupne takze se mnou vse ukoncily jelikoz mam duchod3 stupne tak nic nepobiram.Chci se zeptat jestli mam narok zadat na socialce nebo hmotne nozi o prispevk kdyz mi zatim jeste nevymerily kolik budu brat duchod jelikoz na to maji 60 dnu takze jsem od1.9.2020 bez prijmu nez vyridi vysi duchodu

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, pane Jaroslave,
děkujeme za Váš dotaz. Uvádíte, že ač Vám byl přiznán invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně, tak zatím jste zcela bez příjmu. Poradila bych Vám tedy, abyste si zkusil podat žádost o dávku, tzv. mimořádnou okamžitou pomoc. Žádost se podává na úřadu práce, a to na oddělení hmotné nouze. O tuto dávku může požádat každá osoba žijící na území ČR, která vzhledem k nízkým nebo chybějícím finančním prostředkům nemůže uspokojit své základní životní potřeby, nebo nemůže uhradit náklady spojené s bydlením. Tato dávka je fakultativní, tj. není na ni automaticky nárok, ale Úřad práce Vaši situaci pečlivě posoudí a rozhodne co nejdříve. Níže naleznete příslušný odkaz na formulář žádosti a bližší informace dané o dávce. Tento formulář lze vyzvednout i přímo na úřadu práce.
https://www.mpsv.cz/-/zadost-o-mimoradnou-okamzitou-pomoc
Pokud byste měl jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem sevcikova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková