duchodce-3-stupne

Poradenstvíduchodce-3-stupne
Ivan asked 4 years ago

Dobrý den prosím vás mám 3stupen důchod  87 procent práce neschopen.prukaz ztp ne mam.muzu žádat o příspěvek na osobní auto děkuji moc pozdravem Ivan jo je mi 56 let.

1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den Ivane,
děkujeme, že jste se na nás obrátil. Váš dotaz nám došel rovněž také přes obecný formulář, pro lepší přehlednost v komunikaci Vám odpovím pouze touto formou.
Ptáte se na možnost zažádat si o příspěvek na automobil. Ano, určitě si tuto žádost na úřadu práce (dle Vašeho bydliště) podat můžete. Celé řízení probíhá tak, že nejprve osobně, nebo elektronicky (v momentální situaci se upřednostňuje elektronická forma) doručíte vyplněný formulář – žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-prispevek-na-zvlastni-pomucku   Poté u Vás sociální pracovnice provede sociální šetření. Dále úřad práce předá věc posudkovému lékaři, který kontaktuje vašeho obvodního lékaře. V tomto bodě je velmi důležité, aby u sebe měl Váš lékař všechny potřebné lékařské zprávy od odborníků. Z toho dále vychází posudkový lékař, na základě podkladů od obvodního lékaře a ze sociálního šetření rozhodne o přiznání či nepřiznání příspěvku. Posuzuje se výše příjmů dané osoby, k tomuto je třeba vyplnit samostatný formulář. Výši důchodu si zjišťuje sám úřad práce. Na automobil však úřad práce přispívá částkou max. 200 000 Kč.
Pokud byste měl další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem soulakova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.        
S přáním hezkého dne
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice