Elektronické dálniční známky.

PoradenstvíElektronické dálniční známky.
Otto Horníček asked 3 years ago

Dobrý den, prosím o sdělení, jak to bude s platností ZTP průkazu + parkovací karty na dálnicích po zavedení elektronických poplatků od r. 2021?

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, pane Horníčku,
 
děkujeme za Váš dotaz. V souvislosti s plánovaným zavedením elektronické dálniční známky od roku 2021 stále platí předpoklad, že držitelé průkazu ZTP (s výjimkou osob se sluchovým postižením) a průkazu ZTP/P v kombinaci s parkovacím průkazem OZP budou od poplatku osvobozeni. V současné době však bohužel ještě není zcela vyřešeno, jakým způsobem se budou do systému registrovat – je nezbytné zvážit všechna pro a proti různých variant, a to mj. s ohledem na jednoduchost (složitost) zaregistrování vozidla v případě, že držitel daných průkazů nejezdí stabilně jedním vozem, příp. musí vůz dočasně změnit (např. z důvodu poruchy apod.), či s ohledem na minimalizaci rizika zneužívání, kdy by v autě jel někdo, kdo na úlevu od poplatků nárok nemá.
Jakmile bude známo finální řešení, budeme o tom informovat prostřednictvím článku na internetových stránkách či facebookovém profilu ParaCENTRA Fenix.
 
V případě doplňujících či dalších dotazů se na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (zamazalova@pcfenix.cz) či telefonicky (739 646 396), po předchozí domluvě je možné i osobní setkání v ParaCENTRU Fenix nebo na jiném vhodném místě v Brně.
Omluvte také prosím delší prodlevu v zaslání odpovědi – tato prodleva byla způsobena vánočními svátky, kdy bylo ParaCENTRUM Fenix uzavřeno, a také aktuálním personálním oslabením poradenství z důvodu nemocí. Děkujeme za pochopení.
 
S pozdravem
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice