Endoprotéza hlezna

PoradenstvíEndoprotéza hlezna
Dana asked 2 years ago

Dobrý den. Je mi 54 let, na základě poúrazové artróza hlezna (3-4st) jsem podstoupila endoprotézu hlezna. Pracuji jako prodavačka, můj ošetřující lékař mi sdělil že je nutno nohu pokud možno co nejvíce šetřit, málo chodit, nenosit nic těžkého.. Je v mém případě možno přidělit částečný invalidní důchod a jakým způsobem postupovat? Dekuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, Dano,
 
děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se, zda je možné přidělit Vám invalidní důchod a jak postupovat při žádání o něj.
Nárok na přiznání invalidního důchodu (I., II., nebo III. stupně) bohužel nedokážu ze své pozice sociální pracovnice posoudit. To je zcela v kompetenci posudkového lékaře. Aby k posouzení Vašeho zdravotního stavu došlo, je nezbytné na okresní správě sociálního zabezpečení v místě Vašeho trvalého bydliště podat žádost o přiznání invalidního důchodu. Žádost je bohužel nutné podat osobně, avšak na jednání se můžete objednat (telefonicky či přes objednávací systém – kontakty naleznete zde: http://www.cssz.cz/kontakty). Pokud byste se objednávala telefonicky, pracovnice Vám sdělí, jaké doklady je nezbytné vzít s sebou; potřebné informace však naleznete přehledně i zde: http://www.cssz.cz/web/cz/invalidni-duchod.
 
V případě doplňujících nebo dalších dotazů se na naše sociální poradenství či přímo na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to telefonicky (739 646 396) či prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. zamazalova@pcfenix.cz).
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice