Hlavní vlakové nádraží Brno

PoradenstvíHlavní vlakové nádraží Brno
Renata Trlidová asked 5 years ago

Prosím o informaci, zda a kudy lze vyjet na invalidním vozíku z vlakového nádraží na zastávky tramvají. Nevím, na které nástupiště invalida přijede, ale je to rychlík z Prahy. Děkuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 5 years ago

Dobrý den,
moc děkuji za Váš dotaz. Možnosti, jak se dostat z brněnského vlakového nádraží, určitě jsou. Různí se podle toho, na jaké nástupiště člověk přijede. Jelikož vlaky z Prahy nepřijíždí vždy na stejné nástupiště, zkusím Vám popsat obě možné cesty. Pokud vlak zastaví na prvním nástupišti, je vše velmi jednoduché, protože do vlakové haly i ven z ní směrem k tramvajovým zastávkám bariéry nejsou a dveře jsou dostatečně široké, aby jimi člověk na vozíku bez problému projel.
Pokud vlak zastaví na nástupištích 2 – 4, je již nutné využít výtahu. Ten je na každém z nástupišť a je vidět i z větší dálky – poznáte ho podle modrého proskleného vršku. Tímto výtahem se člověk dostane do podchodu, kde přejede k výtahu vedoucímu na první nástupiště a z něj pak již vede výše zmíněná bezbariérová cesta směrem k tramvajovému uzlu.
Doufám, že je můj popis cesty dostatečný a přispěje k bezproblémovému průběhu cesty. Dovolím si ještě přiložit video, které právě o bezbariérovosti brněnského vlakového nádraží natočili moji kolegové. Na něm se můžete na obě popsané cesty podívat, aby byl Váš obrázek o nádraží kompletní. Mimo jiné jsou zde zmíněny i další důležité informace týkající se cestování vlakem. Video naleznete na tomto odkazu: http://handmedia.cz/hlavni-vlakove-nadrazi-brno
Pokud by Vám můj popis nebyl jasný nebo byste chtěla zodpovědět další dotazy, neváhejte se na mě opět obrátit (zde, na e-mailu vacova@pfcenix.cz či na telefonním čísle 739 646 396.
 
S přáním hezkého dne,
 
Mgr. Tereza Vacová