Hmotná nouze, sociální dávky

PoradenstvíHmotná nouze, sociální dávky
Jana asked 2 years ago

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějakou peněžitou pomoc.
V srpnu 2020 mi skončil rodičovský příspěvek. Na úřad práce jsem se přihlásila 15. září pobírala jsem podporu, která mi minulý měsíc skončila. Pobírám pouze přídavky na děti. Nyní jsem v pátém měsíci těhotenství. Otec dětí zaměstnání má. Pobírá minimální mzdu. Máme dceru 7.let, syn 4. roky . Bydlíme společně s dědou otce dětí. Děda má byt koupený. Nemám žádnou smlouvu o bydlení. Chtěla bych vědět jestli mám na něco nárok? Hezký zbytek dne

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, Jano,
v úvodu chci upozornit, že naše služba – odborné sociální poradenství je určena osobám se zdravotním postižením. Věnujeme se tématům např. dávky pro osoby se zdravotním postižením, invalidní důchod apod. Váš dotaz nespadá do našeho poradenství, proto moje odpověď bude spíše obecnější.
Doporučila bych Vám navštívit úřad práce, kde si můžete podat žádost o dávky hmotné nouze. Potřebné formuláře jsou k dispozici na úřadu práce, případně je možné stáhnout si je a vytisknout z internetu – viz následující odkazy:

Jen upozorním, že k některým žádostem se připojují formuláře, kde je společně posuzovaná osoba. Vzhledem k tomu, že žijete s dědečkem (otce dětí), byly by posuzovány i jeho příjmy.
Zda Vám vznikne nárok na některou z výše uvedených dávek, bohužel není v mých možnostech posoudit. Pro více informací se obraťte na úřad práce dle svého bydliště.
S přáním hezkého dne
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice