Invalidni důchod 1 stupně při nemocenské

PoradenstvíInvalidni důchod 1 stupně při nemocenské
Květa asked 1 year ago

Dobrý den jsem od listopadu v pracovní neschopnosti s bederní páteří ,trpím  spondylolistézou a hmatný schodek 5-6 mm. Obratle mi tlačí na nerv ale až příští rok v únoru mě čeká operace. Pani doktorka mi řekla že můžu zažádat o částečný důchod uź teď ikdyž po operaci mě určitě pozvou na přezkoumání.Chci se zeptat pokud by mi byl ID 1stupně schválen musím se vrátit do práce nebo mohu pokračovat v nemocenské,s tím že bych musela  po 380 dnech žádat o prodloužení?.Pracuji v nepřetržitém provozu na 12h smeny ranni/noční  v lisovně , kde vybírám pásy skládám bedny, převažuju bedny, chodím z  haly na halu. Děkuji za radu . 

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 1 year ago

Dobrý den, paní Květo,
děkujeme za Váš dotaz. O invalidní důchod můžete požádat již nyní, předpokládá-li se, že nedojde ke zlepšení zdravotního stavu. V podpůrčí době Vám bude vypláceno nemocenské. Po přiznání invalidního důchodu bude třeba neschopenku ukončit. Může na ni navázat nová, ovšem se může stát, že již bez nároku na podpůrčí dobu, tedy bez nemocenské.
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz), na mne havlikova@pcfenix.cz, případně tel. +420 739 359 489 nebo +420 739 646 396.
 
S přáním příjemného dne
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice