Invalidní důchod

PoradenstvíInvalidní důchod
Pavel asked 4 years ago

Dobrý den, prosím vás mám in.duchod 1.stupne a v posudku je psáno: platnost posudku trvalý. Znamená to že už před komisi nepůjdu?

1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den, pane Pavle,
 
děkujeme za Váš dotaz. V případě trvale platného posudku o invaliditě již Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) nebude iniciovat přezkum Vašeho zdravotního stavu tzv. z moci úřední, tedy ze své iniciativy. Pokud by však ČSSZ obdržela od nějaké třetí strany podnět (lidově řečeno udání), musela by Vaši záležitost prošetřit. S tímto je obvykle spojen i přezkum zdravotního stavu.
Další situací, kdy by došlo k přezkumu Vašeho stavu před komisí, by bylo Vaše podání žádosti o změnu (zvýšení) invalidního důchodu z důvodu zhoršení Vašeho zdravotního stavu.
 
V případě doplňujících či dalších otázek se na poradnu PCF či přímo na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím on-line poradny, e-mailem (poradna@pcfenix.cz nebo vesela@pcfenix.cz) či po telefonu (tel. č.: 739 646 396). Po předchozí domluvě je možné i osobní setkání u nás v ParaCENTRU Fenix, případně jinde v Brně.
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Veselá, DiS.
sociální pracovnice