Invalidni duchod

On-line poradnaInvalidni duchod
Blanka asked 3 weeks ago

Dobrý den, jsem “osoba bez zdanitelných příjmů”, když mám ID třetího stupně a nikde nepracuji ani jsem nepracovala? 
Děkuji Zavadilová 

1 Answers
Zdeňka Veselá answered 3 weeks ago

Dobrý den, paní Zavadilová,
 
děkujeme za Váš dotaz. Osobou bez zdanitelných příjmů je osoba, která po celý kalendářní měsíc nemá příjmy ze zaměstnání, ze samostatné výdělečné činnosti a není za ni plátcem pojistného stát. V případě, že máte invalidní důchod III. stupně, platí za Vás v souladu s § 7 odst. 1 písm. j) Zákona č. 48/1997 Sb. Zákon o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů zdravotní pojištění stát a jste tedy tzv. státním pojištěncem.
 
V případě doplňujících či dalších otázek, příp. pokud byste potřebovala poradit či pomoct s vyplněním žádosti, se na poradnu PCF či přímo na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím on-line poradny, e-mailem (poradna@pcfenix.cz nebo vesela@pcfenix.cz) či po telefonu (tel. č.: 739 646 396). Po předchozí domluvě je možné i osobní setkání u nás v ParaCENTRU Fenix, případně jinde v Brně.
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice