Invalidní důchod

PoradenstvíInvalidní důchod
Eva Vovčenková asked 4 years ago

Dobrý den,chtěla bych se zeptat mám 1.invalidní důchod,pracuji na 8 hod.práci těžkou nemám,ale trochu mě více bolí nohy,pí.doktorka říkala abych byla v klidu,tak jestli mohu na nemocenskou při 1.stupni invalidního důchodu.Mám revmatickou antritidu.Děkuji Vovčenková

1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den, paní Vovčenková,
děkujeme za Váš dotaz. U příjemců invalidního důchodu pro invaliditu prvního a druhého stupně, kteří pracují a jsou zároveň účastníky nemocenského pojištění, činí doba pro poskytování nemocenské nejdéle 380 kalendářních dnů ode dne vzniku dočasné pracovní neschopnosti. V případě nemoci má na nemocenské nárok zaměstnanec, který byl uznán dočasně práce neschopným a dočasná pracovní neschopnost trvá déle než 14 kalendářních dnů. Za prvních 14 dnů dočasné pracovní neschopnosti dostává zaměstnanec od svého zaměstnavatele náhradu mzdy. Od 1. července 2019 platí, že náhrada mzdy ve výši 60 % příjmu je  zaměstnancům proplácena od prvního dne nemoci.
Pokud byste měla jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e – mailem sevcikova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková