Invalidni duchod

PoradenstvíInvalidni duchod
Petr Sehrig asked 3 years ago

Dobrý den,  mám dotaz ohledně žádosti ID. Pracuji v trismennem provozu ve strojírenském závodu Magna seating. Mám vrozenou srdeční vadu která my byla operovana v roce 1985. Stenosa plicnice a defekt komoroveho septa. Po několik let jsem dochazel na pravidelné kontroly. Posléze se objevily  srdeční aritmie které byly dvakrát odstraňování tepelnou ablaci a byl implantovan v roce 2014 kardio stimulátor. V loni v listopadu 6.11.2019 jsem opět podstoupil operaci srdce kde my byla dělaná plastika a výměna chlopní s kryo maze odstranění aritmii. Po operaci zhruba po měsíci opět aritmie které se zhruba po 2 měsících opakuji. Většinou v klidovém režimu. Užívám betalog ZOK 100mg, RYTMONORM  150 mg, ROSUCARD , warfarin. Mám dotaz zda je vhodné zažádat o invalidní důchod a zda je šance k získání  tohoto dokladu. Děkuji za kladné vyřízení.
Petr Sehrig  27.08.1969  
 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, pane Sehrigu,
 
děkujeme za Váš dotaz. O invalidní důchod jistě požádat můžete – je nezbytné učinit tak osobně na pracovišti okresní správy sociálního zabezpečení podle místa trvalého bydliště. Ze své pozice sociální pracovnice však nedokážu posoudit, zda na přiznání invalidního důchodu máte nárok, nebo nikoliv. Po podání žádosti o invalidní důchod je lékařem posudkové služby zkoumán zdravotní stav a stanovena míra poklesu pracovní schopnosti a tím i stupeň invalidity. Aby byl zdravotní stav a míra poklesu pracovní schopnosti správně posouzena, je nezbytné mít u praktického lékaře všechny aktuální zprávy od odborných lékařů, které navštěvujete. Přiznání invalidity tedy závisí na lékařském posudku.
Po stanovení stupně invalidity se posoudí nárok na výplatu invalidního důchodu a vypočítá se jeho výše.
 
V případě doplňujících či dalších dotazů se na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (zamazalova@pcfenix.cz) či telefonicky (739 646 396), po předchozí domluvě je možné i osobní setkání v ParaCENTRU Fenix.
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice