Invalidní důchod 3. stupeň a zaměstnání

PoradenstvíInvalidní důchod 3. stupeň a zaměstnání
Zdena asked 3 years ago

Dobrý den, zaměstnanec obdržel invalidní důchod 3. stupně a byla mu ukončena neschopenka, do práce se chce vrátit ale až po úplném uzdravení, po rehabilitacích, např za půl roku. Co má nyní oznámit zaměstnavateli, když zatím nenestoupí do práce a neschopenku již nemá, nechce však o práci přijít. Děkuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Zdeno,
děkujeme za Váš dotaz. V případě přiznání invalidního důchodu je lékař ze zákona povinen do 30 dní ukončit stávající pracovní neschopnost. Pokud však zaměstnanec stále není schopen práce, tak při ukončování pracovní neschopnosti mu lékař mohl vystavit neschopenku novou – navazující.  Nejlepší by v tuto chvíli bylo co nejdříve kontaktovat lékaře a domluvit se s ním na vystavení nové pracovní neschopnosti – ideálně zpětně tak, aby nová pracovní neschopnost navazovala na tu předchozí, pokud to bude možné; pokud by nebylo možné vystavit přímo navazující pracovní neschopnost (PN) a mezi dvěma PN by byla pauza, pak by bylo možné domluvit se a k překlenutí využít dovolenou.
Pokud byste měla jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem (sevcikova@pcfenix.cz) nebo telefonicky (739 646 396).
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková