invalidni duchod 3stupen a vhodne zamestnani

Poradenstvíinvalidni duchod 3stupen a vhodne zamestnani
lukas chvojka asked 1 year ago

Dobry večer mam dotaz pobiram duchod 3stupne invalidni je mi 30let a nyni hledam vhodnou pracovni nabidku pracuji jako uklizec na 4hodiny denne  v srpnu mi konci smlouva na dobu urcitou hledam vhodne pracovni uplatneni lehciho typu 

1 Answers
Lucie Marková Staff answered 1 year ago

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz.
Ráda bych Vám nějak blíže poradila či pomohla, nicméně ve svém dotazu neuvádíte příliš mnoho informací. Na internetu lze vyhledávat i zaměstnání vhodná pro osoby se zdravotním postižením, případně pokud jste invalidní ve 3.stupni a máte v posudku o invaliditě uvedenu větu “schopen práce za zcela mimořádných podmínek”, lze se evidovat na Úřadu práce jako “uchazeč o zaměstnání”, při splnění podmínek čerpat podporu v nezaměstnanosti a Úřad práce by Vám měl nabídnout volné pracovní pozice, které má k dispozici. Úřad práce by Vám měl obecně jako osobě se zdravotním postižením nabídnout pomocnou ruku. Hledat vhodné nabídky práce pro osoby se zdravotním postižením lze většinou i přímo na webových stránkách větších měst.
Pokud spadáte do cílové skupiny a lokality působení naší sociální služby sociální rehabilitace, pomoci Vám můžeme i my v ParaCENTRU Fénix.
Pokud máte zájem, prosím o upřesnění informací o Vás (lokalita bydliště, zdravotní postižení,  a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz).
S přáním příjemného dne
Lucie Marková, DiS.
vedoucí sociální rehabilitace / odborného sociálního poradenství