Invalidní důchod

PoradenstvíInvalidní důchod
Vladimíra Voráčová asked 3 years ago

Dobrý den,pobiram ID 2 stupně, momentálně čekám na pořadí na výměnu kyčelního kloubu,volala jsem na ČSSZ a bylo mi řečeno že nejdřív musím mít kontrolku min.rok abych mohla žádat o změnu stupně,jsem v evidenci úřadu práce

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Voráčová,
děkujeme za Váš dotaz. Píšete, že pobíráte ID 2. stupně, zvažovala jste podání žádosti o změnu stupně ID. Na ČSSZ Vám bylo řečeno, že nejdříve musíte mít kontrolku minimálně rok, abyste mohla o změnu stupně žádat. Nejsem si úplně jistá, jestli ve vašem dotazu rozumím významu slova „kontrolka“. Avšak co se obecně týče žádosti o změnu stupně ID, žadatel ji podává v případě změny (obvykle zhoršení) svého zdravotního stavu. Není stanoveno, po jak dlouhé době je možné žádost podat. Je však důležité tuto změnu zdravotního stavu doložit lékařskými zprávami od odborných lékařů, které by měl mít u sebe Váš praktický lékař. Na základě těchto lékařských zpráv posudkový lékař rozhodne o zvýšení, snížení či ponechání stupně ID.    
Pokud byste se potřebovala na něco doptat, můžete se na mne obrátit e-mailem soulakova@pcfenix.cz  nebo na telefonicky 739 646 396 (Poradna).
S přáním hezkého dne
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice