Invalidni duchod

PoradenstvíInvalidni duchod
Jiřina Petuzakova asked 4 years ago

Dobry den,prosim o informaci.Nyni pobiram 1.st.invalidity v roce 2010 ca prsu,nyni jsem na pracovni neschopnosti od 10/2018.podstupuji znovu náročnou onkologickou léčbu,chemo,operace ,ozařování ve vetsim rozsahu.1.st.ID mi končí 7/2019.mam počkat na posudkovou lekarku,ze ona přehodnotí zdráv.stav sama a da treba 3.stupen nebo mam sama zažádat o přehodnocení zdráv.stavu.nechci prijit o dávky neschopnosti,ktere pobiram od 10/2018.Jak je to prosim s tim,kdyz mi priznaji 3.st.v dobe prac.neschopnosti,ktera muze trvat do 10/2019?děkuji Petuzakova

1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Co se týče posuzování zdravotního stavu, můžete počkat, až bude zahájeno přezkoumání zdravotního stavu z moci úřední. Pokud se však domníváte, že došlo k výraznému zhoršení Vašeho zdravotního stavu, můžete sama zažádat o přezkoumání svého zdravotního stavu, ještě před koncem platnosti aktuálního posudku.
V případě přiznání III. stupně invalidity je třeba nahlásit na ČSSZ (Česká správa sociálního zabezpečení), že pobíráte dávky nemocenského pojištění, aby nedošlo k souběhu obou těchto dávek. Tuto ohlašovací povinnost je nutno splnit do 5 dní od přiznání invalidity III. stupně. V případě neoznámení hrozí povinnost vracení některé z dávek. Po ohlášení na ČSSZ Vám bude sděleno, jak máte postupovat, aby vše proběhlo v souladu se zákonem. V případě doplňujících či dalších otázek mne můžete kontaktovat e-mailem (e-mail: boumova@pcfenix.cz), případě telefonicky (tel.: 739 646 396).
S přáním krásného dne
Adéla Boumová