Invalidní důchod

PoradenstvíInvalidní důchod
Jan Poklop asked 2 years ago

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat,jak postupovat dál, když jsem stále v pracovní neschopnosti a již mi přišel posudek o  ivaliditě I.stupně  z OSSZ a poklesu pracovní schopnosti o 40%.
Vznik invalidity 25.2.2021,a psouzení zdravotního stavu a pracovní schopnosti lékařem OSSZ proběhlo 14.6.2021.Nyní tedy počkám na rozhodnutí ČSSZ,ale co do této doby?
Otázka tedy zní,do kdy mohu být v pracovní neschopnosti s tím, že budu pobírat dávky nemocenské,a kdy je potřeba ukončit neschopenku? 
Děkuji.

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, pane Poklope,
 
děkujeme za Váš dotaz. Po přiznání invalidity je nezbytné ukončit stávající neschopenku do 30 dní od posouzení zdravotního stavu (tedy od 14. 6. 2021). Pokud by to Váš zdravotní stav vyžadoval, může Vám ošetřující lékař vystavit neschopenku navazující, ideálně však na jinou diagnózu, než pro kterou byl invalidní důchod přiznán.
Nemocenské Vám bude vypláceno až do ukončení stávající neschopenky. Poté Vám plynule naváže výplata invalidního důchodu. 
 
V případě doplňujících či dalších dotazů se na naše sociální poradenství či přímo na mne můžete opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. zamazalova@pcfenix.cz) nebo telefonicky (tel. č.: 739 646 396).
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice