Invalidní důchod

PoradenstvíInvalidní důchod
Kamila asked 2 years ago

Dobrý den, prosím vás mám takový dotaz. Mám v práci jednu kolegyni která mi dělá samé naschvály,beru invalidní důchod 1.stupně a v posudku mám napsáno že platnost posudku trvalá. Nemůže dotyčná osoba která mi dělá naschvály,zavolat na ČSSZ a popř.vyvolat KLP. A potom mi posudkový lékař mi invalidní důchod odebere? Mám strach že k tomu by byla schopná udělat.Nebose to stát nemůže?  Děkuji za odpověď a přeji vám hezký den. 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, Kamilo,
děkujeme za Váš dotaz. V rámci ID 1.stupně zákon nijak nezakazuje pracovat a ani výše úvazku není zákonem nijak omezená. Práce se naopak doporučuje, pouze musíte přihlédnout ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu. Pokud máte v posudku od lékaře napsáno, že platnost tohoto dokladu je trvalá, tak je trvalá. Samotné odebrání ID se neděje na udání, ale LPK je povinna na stížnost 3. osoby přezkoumat Váš zdravotní stav. V případě, že LPK nazná, že došlo ke zlepšení zdravotního stavu, může navrhnout snížený stupeň invalidity.
Proti případnému takovému rozhodnutí vy ale můžete podat odvolání.
Přeji Vám klidné pracovní dny.

V případě doplňujících nebo dalších dotazů se můžete obrátit opět na naše sociální poradenství či přímo na mne, a to prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. partysova@pcfenix.cz) či telefonicky (tel. č.: 739 646 396).

S přáním příjemného dne
Mgr. Petra Elizabeth Partyšová, DiS. sociální pracovnice