Invalidní důchod

PoradenstvíInvalidní důchod
Milan asked 2 years ago

Zdravím. Pobírám invalidní důchod 1.stupně na Diabetes 1.typu. Pobírám jej šest let. V současné době mám i další komplikace s nohami a s cukrovkou souvisejícím: Pokles příčné klenby, Neuropatie, Tendinitida Achillovy šlachy, bérec. Bolesti při chůzi i v klidu v oblasti kotníku, kulhání. Myslíte že mám možnost o zvýšení invalidního důchodu? Díky. Milan

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, Milane,
děkujeme za Váš dotaz. Podat žádost o zvýšení stupně invalidního důchodu určitě můžete. O skutečnosti, jestli Vám bude invalidní důchod zvýšen, rozhoduje posudkový lékař na základě doručených lékařských zpráv, ve kterých musí být uveden Váš aktuální zdravotní stav.
Poddat žádost můžete na místně příslušné okresní správě sociálního zabezpečení. V přiloženém odkaze můžete vše pohodlně zpracovat a doručit na již zmíněnou okresní správu sociálního zabezpečení. Žádost o změnu výše invalidního důchodu | ePortál ČSSZ (cssz.cz)
V případě doplňujících či dalších dotazů se na naše sociální poradenství či přímo na mě můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. partysova@pcfenix.cz) či telefonicky (tel. č.: 739 646 396).
 
S přáním příjemného dne
Mgr. Petra Elizabeth Partyšová, DiS.
sociální pracovnice