Invalidní důchod

PoradenstvíInvalidní důchod
Aneta asked 2 years ago

Dobrý den. Před třemi roky se mi stal úraz zlomenina stehenní kosti. Byla to těžká zlomenina. Po operaci mam nohu o 3 cm. kratší a tak pořádně nemůžu chodit. Našla jsem si brigádu kde jsem vydržela jeden den a ten druhy už jsem se na tu nohu ani nepostavila. Nohu někdy málo cítím např. když jedeme s autem a je to delší cesta než 20 km tak prostě je málo citlivá. Šrouby mi nechali na pořád prý že je to lepší. Nevydržím někde dlouho stát protože mam takový křeče že si ji hned musím podložit a jít si lehnout. Chci se zeptat zda mam nárok na invalidní důchod? 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, Aneto,
děkujeme za Váš dotaz. Ze své pozice sociálního pracovníka neumím posoudit, zda máte nárok na invalidní důchod. O invalidní důchod si však můžete zažádat prostřednictvím České správy sociálního zabezpečení, resp. okresní správy sociálního zabezpečení podle místa svého trvalého bydliště. 
O skutečnosti, zda Vám bude invalidní důchod přiznán, rozhoduje posudkový lékař na základě lékařských zpráv, které mu dodá Váš praktický lékař.
Více k invalidnímu důchodu naleznete zde. Na stránkách naleznete i potřebný formulář k vyplnění.
V případě doplňujících či dalších dotazů se na naše sociální poradenství či přímo na mě můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. partysova@pcfenix.cz)
 
S přáním příjemného dne
Mgr. Petra Elizabeth Partyšová, DiS.
sociální pracovnice