Invalidní důchod

PoradenstvíInvalidní důchod
jana nováková asked 2 years ago

Dobrý den, prosím o radu. Pobírám invalid. důchod prvního stupně a prozatím stále pracuji. Nyní mi kolegyně “poradila”, že se mám zajít zeptat na OSSZ na jakési vyrovnání k invalid. důchodu asi za odpracované hodiny? Nevím, zda to píši správně a právě pro to, že tomu nerozumím, tak se obracím na vás s dotazem, zda něco takového vůbec existuje? Předem děkuji za odpověď , s pozdravem Jana

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, paní Nováková,
 
děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se na možnost požádat o vyrovnání k invalidnímu důchodu. Bohužel ve svém dotazu neuvádíte bližší informace, např. zda se jedná o invaliditu v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání. Pokud totiž invalidita nebyla zapříčiněna nemocí z povolání nebo pracovním úrazem, nemůžete po skončení pracovní neschopnosti nárokovat doplatky – dorovnání ušlé mzdy. Pokud by se jednalo o pracovní úraz či nemoc z povolání a následnou invaliditu, obraťte se nejlépe přímo na svého zaměstnavatele, případně také na pojišťovnu, se kterou má Váš zaměstnavatel uzavřenou smlouvu pro tyto situace (obvykle se jedná o Kooperativu).
 
V případě doplňujících nebo dalších dotazů se na naše sociální poradenství či přímo na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to telefonicky (739 646 396 nebo 739 359 489) či prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. zamazalova@pcfenix.cz).
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice